Tunca-Yusufeli Tüneli İçin İki İlçe Arası İlk Temas

Tunca-Yusufeli Tüneli İçin İki İlçe Arası İlk Temas

Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Tunca-Yusufeli Tüneli İçin Artvin’in Yusufeli İlçesine Giderek İkili Temaslarda Bulundu.

Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, AK Parti Tunca Belde Başkanı Muhammet Fırıncı ile Belediye Meclis Üyesi Ahmet Topal, Artvin Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, AK Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan ve İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak’ın Ziyaret Ederek, Ardeşen/Tunca – Yusufeli Arasında Yapılması Planlanan Tünel Projesi ile İlgili Görüşme Gerçekleştirdiler.

Özellikle Rize-Artvin Havalimanının Açılması ile Birlikte Yapılacak Olan Tünel Sayesinde Yusufeli ve Bölgesinin Havaalanına Daha Yakın Olmasını Hedeflediklerini İfade Eden Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, “Tunca-Yusufeli Tüneli, Ayrıca Yusufeli Bölgesinin Turizm Potansiyelini de Arttıracak. Söz Konusu Proje ile Birlikte Oluşturulacak Olan Ardeşen-Tunca Dereiçi yol Projesi ile Birlikte de Tunca Vadisinin de Hem Kuzey Yönünden, Hem de Güney Yönünden Alternatif Bir Turizm Vadisi Olacak.

50 Yıllık Hayalimize Hızlı Adımlar İle İlerliyoruz

Başkan Aytemiz, “Ardeşen-Yusufeli  Bağlantı Yolu İle Alakalı AK Parti Rize İl Başkanımız Sayın İshak Alim İle Rize Milletvekillerimiz Sayın Muhammed Avcı, Osman Aşkın Bak ve Hayati Yazıcı Birlikte Projemizi Son Aşamaya Kadar Getirdik. Değerli Büyüklerimizin Destekleri İle Tamamlayacağımıza da İnancımız Tamdır.” dedi.

Havaalanından Sonra En Büyük Proje Bu Olacak.

Aytemiz, “Rize- Artvin Havaalanı Açılışından Sonra Bölgemizde ve Artvin Yusufeli’nde Turizm Havzaları Oluşturmak Amacı İle Bağlantı Yolumuzun Önemi Artmaktadır. 2023 Seçimleri Öncesi Son Aşamaya Gelen Ardeşen-Yusufeli Bağlantı Yolumuzun Proje ve Sondaj Çalışmaları Sona Ermiştir. Proje Tamamlandığı Zaman Yeşil Turizmin Merkezi Haline Gelecek Vadimiz Yusufeli İlçemizle Bir Bütün Olarak Hizmet Verecektir. Devletimizin Büyüklüğüne İnancımız Tamdır.”

YORUM YAZIN