Yusufeli Belediye Başkanı Yürüyerek Keşif Yapmış

Yusufeli Belediye Başkanı Yürüyerek Keşif Yapmış

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ardeşen-Yusufeli Bağlantı Yolunun Tespiti İçin Yusufeli’nden Yürüyerek Ardeşen Dere Yayla’ya Kadar Yürüdüklerini Söyledi.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “Yusufeli ve Erzurum’u Daha Kısa Yoldan Rize’ye Bağlayacak Olan Yol Güzergâhını Tespit Etmek ve Görmek Amacıyla 2014 Yılında Barhal Köyümüzün Amanesket Yaylasından, Ardeşen Tunca’nın Dereyayla Mevkisine Bizzat Yürümüştük.” dedi.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,” Bu proje 2010 Yılından İtibaren Ardeşen Belediye Başkanımızın, Tunca Belde Belediye Başkanımızın ve Yusufeli Olarak Bizim Gündemimizde Olan Bir Konuydu. Yol Güzergâhını Tespit Etmek ve Görmek Amacıyla 2014 Yılında Barhal Köyümüzün Amanesket Yaylasından, Ardeşen Tunca’nın Dereyayla mevkisine bizzat yürümüştük. Bugün Geldiğimiz Noktada Tunca’ya Kadar Karayolu Ulaşmış Durumda. Dereyayla’ya Kadar da Tunca Beldemizin Güzergâhı Aldırma Çalışmaları Devam Ediyor. Bizde Bu Taraftan Barhal Köyümüze Kadar Olan Kısmı Karayolu Ağına Aldırabilirsek Arada Muhtemelen Çıkacak Olan 7 – 8 Km’lik Bir Tünel İle Karadeniz’i Bir Yerden Daha Yusufeli’ne, Çoruh Vadisine Bağlamış Olacağız. Konuyla İlgili Çalışmalarımız Devam Ediyor.”dedi.

Etiketler

YORUM YAZIN