La Casa De Papel’in Yaratıcısı Alex Pina’dan Yeni Dizi

La Casa De Papel’in Yaratıcısı Alex Pina’dan Yeni Dizi

Pina, Netflix’le yaptığı genel anlaşmayı uzattı!

La Casa De Papel’in yaratıcısı Alex Pina, yayıncıyla küresel özel anlaşmasını uzattı. Bu anlaşma, Pina’nın Covid-19 pandemisinden ilham alan yeni dizisini de içerecek. Henüz adı bilinmeyen dizi, ülkenin yüzde birinin yüzeydeki felaketten kaçmak için geri çekildiği lüks bir yeraltı sığınağında geçecek. Pina, gösterinin ilhamının, 9 Ekim 2021’de bir İspanyol gazetesinde yayımlanan, koronavirüs pandemisinin ardından sığınak satın alan zengin İspanyollar hakkındaki bir makaleden geldiğini söyledi.

Pina, “İnşa edilmekte olan yeni barınaklardan bazıları toprak altındaki lüks evlerdi. Sinema, havuz, spa, spor salonu ve ortak bahçeler gibi özel hizmetler, su ve yiyecek ile beş yıldan fazla hayatta kalmak için imkanlar yer alıyor. 75 kişilik bir yeraltı topluluğu dizinin hikayesini oluşturuyor. Sonra, orada hayatın nasıl olacağını düşündük. Aceleyle ve münhasıran kaçtıkları bir yeraltı sığınağında sosyal, aile ve romantik ilişkiler irdelenecek.” dedi.

Pina, Madrid merkezli yapım şirketi Vancouver Media aracılığıyla, orijinal seride Pedro Alonso tarafından canlandırılan karakterin arka hikayesine odaklanan bir prequel olan La Casa De Papel spin-off projesi Berlin’i de geliştiriyor. Berlin, 2023’te Netflix’te prömiyer yapacak. Aslen, 2017 yılında İspanyol kanalı Anten 3 için yaratılan La Casa De Papel, Netflix’te uluslararası bir hit haline geldi ve 3. sezondan sonrası için para yatırmaya başladı. Orijinal dizinin son beş bölümü 3 Aralık’ta Netflix’te yayınlandı.

Netflix ayrıca, Squid Game oyuncusu Park Hae-soo’nun Berlin rolünü oynamaya hazır olduğu Kore versiyonuna da yeşil ışık yaktı. 2018’de Netflix, şirketin İngilizce olmayan bir içerik oluşturucuyla yaptığı bu tür ilk anlaşmalardan biri olarak, Pina ile küresel bir özel anlaşma imzaladı. The Hollywood Reporter’a konuşan Pina, Money Heist’e ek olarak, Pina ve Vancouver Media’nın suç draması Sky Rojo ve Netflix için İngiliz-İspanyol gizem-gerilim filmi White Lines’ın yapımcılığını üstlendi.

Etiketler

YORUM YAZIN