Ardeşen Belediyesinden Çocuklara Büyük Hizmet

Ardeşen Belediyesinden Çocuklara Büyük Hizmet

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, bölgemizin yoğun yağış alan bir bölge olduğunu anımsatarak, Çocuklarımız elverişsiz hava koşulları nedeni ile mevcut çocuk oyun gruplarının yılın sadece 2 ayında kullanılabildiğini gözlemlediklerini ifade ederek, çok yakında hizmete açacağımız üstü kapalı çocuk oyun grubunda çocuklarımız 12 ay boyunca kesintisiz zaman geçirebileceklerini müjdeledi.

Ardeşen Belediye düğün salonunun batı yakasında bulunan alanda kapalı bir çocuk oyun grubu yaptıklarını ifade eden Kahya, “365 günün 170 günü yağmur alan bir bölgede yaşıyoruz. Çocuklarımızın bu parklardan 2 ay gibi kısa bir süreliğine istifade edebildiklerini gözlemledik. Ardeşen Belediyesi olarak üstü kapalı park ile çocuklarımızın her mevsimde ve her hava şartlarında oyun oynayabilecekleri bir ortam hazırlıyoruz.” dedi.

Yeni çocuk oyun grubunun hemen yanında ise eski müze olarak kullanılan binayı dönüştürerek belediye bünyesinde yeni bir sosyal tesis inşa ettiklerini ifade eden Kahya, “Yapacağımız sosyal tesis sayesinde çocuklar oyun oynarken, anne ve babalar da buradaki kafeterya da dinlenebilecek.” dedi.

Başkan kahya, söz konusu projelerin çok kısa sürede hizmete açılacağını da sözlerine ekledi.

Etiketler

YORUM YAZIN